Η Χορωδία του Δήμου μας για τα εκλιπόντα μέλη της

Με πολύ θλίψη και πόνο η Τετράφωνη Χορωδία Δήμου Κορυδαλλού, αποχαιρέτησε προς το αιώνιο ταξίδι τους δύο εξαιρετικά μέλη της που φύγανε ξαφνικά μέσα σε λίγες μέρες.

Τον Γιώργο Ζουγανέλη, διευθυντή του Σχολείου Δεύτερης ευκαιρίας των φυλακών Κορυδαλλού και την Ελένη Ντούσα, ένα από τα ιδρυτικά της μέλη. Και οι δύο άνθρωποι με εξαιρετική προσωπικότητα και προσφορά στην κοινωνία, ο κάθε ένας από το δικό του μετερίζι και με τις δικές τους ικανότητες. Ο κάθε άνθρωπος έχει την δική του αξία και θέση, όμως κάποιοι ξεχωρίζουν. Η θέση τους στην χορωδία μπορεί να χαθεί, όμως εξακολουθούν να μένουν πάντα στην θέση τους μέσα στην καρδιά του κάθε συν χορωδού τους.

Η μαέστρος, ο πιανίστας και τα μέλη της χορωδίας εκφράζουν τα θερμά τους συλλυπητήρια προς τις οικογένειές τους και τις διαβεβαιώνουν πως πάντα θα εξακολουθούν να τους μνημονεύουν και να τους θεωρούν μέλη τους.

Οι φωτογραφίες από την συμμετοχή της χορωδίας σε εκδήλωση του Ι. Ν. Αγίας Τριάδας Πετρουπόλεως.