Για τρίτη χρονιά "Κυριακές χωρίς μεσάζοντες" στον Δήμο Κορυδαλλού

Ξεκινά ξανά η διάθεση προϊόντων χωρίς μεσάζοντες από τον Δήμο Κορυδαλλού, με στόχο να στηριχθούν καταναλωτές και έλληνες παραγωγοί. Είναι η τρίτη χρονιά κατά την οποία ο Δήμος υλοποιεί τη δράση, η οποία συγκεντρώνει μεγάλη ανταπόκριση από τους πολίτες.

Η διάθεση προϊόντων επαναλαμβάνεται από την Κυριακή 13 Οκτωβρίου, 9.00 έως 14.30, όπου οι παραγωγοί θα διαθέτουν επιλεγμένα προϊόντα στο χώρο του δημοτικού πάρκιγκ, Γρ. Λαμπράκη και Πλαταιών.

Ενημερωθείτε για το εβδομαδιαίο πρόγραμμα διανομής από το site του Δήμου www.korydallos.gr

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι παραγωγοί διαθέτουν ποσοστό επί των προϊόντων στις Κοινωνικές Υπηρεσίες του Δήμου για την ενίσχυση του προγράμματος «Στηρί-ΖΩ» και της Τράπεζας Τροφίμων για άπορους δημότες.