Η ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ PUZZLE ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ JORDAN ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ

Η ομάδα δημιουργήθηκε από φοιτητές του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, του Τμήματος Θεατρικών σπουδών του Ναυπλίου, τον Ιανουάριο του 2016 και συνεχίζει την προσπάθεια της να προβάλλει τη δουλειά της και έξω από των χώρο των σπουδών. Μέλη της ωστόσο είναι παλαιά μέλη της θεατρικής ομάδας εφήβων του Δήμου Κορυδαλλού οι οποίοι βρήκαν χώρο και συμπαράσταση από τον Δήμο για να στεγάσουν τις προσπάθειές τους.
Το έργο είναι μια αληθινή ιστορία που διηγήθηκε η Shirley Jones στη συγκρατούμενή της και συγγραφέα του έργου Anna Reynolds λίγο πριν δικαστεί.

Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016, ώρα 21.00, Θεατρική Σκηνή «Γκαράζ», Πνευματικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, Γρ. Λαμπράκη και Καρυταίνης.
Μετάφραση: Μάριος Πλωρίτης
Σκηνοθεσία: Σωτήρης Σταθακόπουλος
Παίζουν: Παίζουν: Τζένη Θηραίου, Βίκυ Κονταξή, Μαρία Παπαδοπούλου, Βίρνα-Δάφνη Τατάνη.
Κοστούμια: Βίρνα-Δάφνη Τατάνη
Ήχος - φωτισμοί: Σωτήρης Σταθακόπουλος

Μια γυναίκα χωρισμένη σε 4 πρόσωπα που ξεδιπλώνουν το ένοχο παρελθόν...
Μέχρι που μπορεί να φτάσει ένας άνθρωπος από υπερβολική αγάπη;

Η είσοδος στην παράσταση είναι Ελεύθερη, στον χώρο θα υπάρχει κουτί συγκέντρωσης οικονομικής ενίσχυσης για τα έξοδα της ομάδας.